Aktualność

Świadoma Gra.

  Świadoma Gra.

  Nie tylko edukacja trenerów jest celem Wydziału Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Tak samo ważna jest edukacja rodziców i opiekunów prawnych młodych zawodników.

  Na potrzeby szkolenia rodziców powstał film "Świadoma Gra". Film przedstwia dwa skrajne zachowania rodzica po treningach lub meczach. Podejście negatywne, nastawione na krytykę młodego piłkarza, często powodujace niechęć do treningów i podejście pozytywne wspierające zawodnika w edukacji piłkarskiej.

  Po raz pierwszy film została pokazany na katowickim AWF-ie podczas lutowych warsztatów dla rodziców. Następnie wraz ze szkoleniem film był przedsatwiony w Rybniku, w Bytomiu oraz w Bielsku Biała. Wszędzie gdzie odbyła się prezentacja filmy wzmocniona wykładem i prelekcję psychologa sportu film był odbierany pozytywnie zarazem wywołując u słuchaczy, rodziców przemyślenia.

  Pragniemy również poinformować, że w bieżącym roku film został uhonorowany II miejscem podczas festiwalu filmów telewizji lokalnych i regionalnych "To nas dotyczy" w Sopocie.
  Co cenne, kategoria w której startował film "Świadoma Gra" był objęty oficjalnym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

  Film został nagrany przed SferęTV na zlecenie Śląskiego Związku Piłki Nożnej.


                                             

   • Opublikowno: 23-06-2017 15:27
   Wstecz