Dominacja reprezentacji Śląskiego ZPN U13 dała tylko 1 punkt

28/10/2020 16:36

W ostatnim występie w rundzie jesiennej fazy grupowej eliminacji Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U13 reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej zremisowała z drużyną Opolskiego Związku Piłki Nożnej 1:1.

Podopieczni Łukasza Stęchłego i Adama Studnickiego od początku spotkania, rozgrywanego na sztucznej trawie bocznego boiska Stadionu Śląskiego, osiągnęli wprawdzie dużą przewagę, ale nie potrafili dojść do sytuacji strzeleckiej. W 21 minucie gry wydawało się jednak, że to ofensywna niemoc została przełamana. Mateusz Klimczak odebrał bowiem piłkę obrońcy i zagrał do Antoniego Uchrońskiego, który mając przed sobą tylko bramkarza oddał skuteczne uderzenie z bliska.

Po tym trafieniu nasza reprezentacja wyraźnie się rozkręciła, a najwięcej ochoty na zmianę wyniku wykazywał Klimczak. W 24 minucie uderzał z dystansu, w 26 minucie stanął oko w oko z bramkarzem, a w 38 minucie po akcji rozegranej z Antonim Tarkowskim uderzał z bliska i za każdym razem golkiper gości wychodził z tych opresji obronną ręką. Próbowali też zdobyć bramkę Antoni Tarkowski i Krzysztofa Czaja, ale ich strzałom zabrakło precyzji.

Po przerwie (gra się 2x40 minut) obraz gry praktycznie się nie zmienił. Dobra gra reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej nie przynosiła efektu. W dodatku w 65 minucie po akcji Adma Ciućki z Mateuszem Klimczakiem Antoni Tarkowski oddał strzał obroniony z trudem przez bramkarza, opolan, którzy wyprowadzili „zabójczą” kontrę. Starał się ją zatrzymać Mikołaj Podwysocki, który za faul tuż przed polem karnym – akcję ratunkową – został usunięty z boiska na 2 minuty, a rywal wykonujący rzut wolny zaskoczył Szymona Orłowskiego.
Po stracie gola i przetrwaniu okresu osłabienia nasz zespół ruszył znowu do śmiałych ataków i do końca starał się zdobyć zwycięską bramkę, ale ani seria rzutów rożnych, po których strzelali: Mateusz Rams, Mateusz Klimczak i Dominik Kutera w 70 minucie, ani pozostałe próby: Klimczaka i Ramsa nie zakończyły się powodzeniem. Nic więc dziwnego, że po ostatnim gwizdku sędziego trenerzy Łukasz Stęchły i Adam Studnicki oraz ich podopieczni odczuwali wielki niedosyt.

Śląski Związek Piłki Nożnej – Opolski Związek Piłki Nożnej 1:1 (1:0)
Bramkarz dla Śląskiego ZPN: Uchroński.
ŚLĄSKI ZPN: Zuber (41. Orłowski) – Machura, Kutera, Rams – Klimczak, Czaja, Ciućka, Kowalczyk – Uchroński oraz Czerwik, Mazanek, Tarkowski, Augustyn, Bogusz, Podwysocki. Trenerzy Łukasz STĘCHŁY i Adam STUDNICKI.