Rozpoczęła się rywalizacja w rozgrywkach Interhall o Puchar Prezesa Śląskiego ZPN

9/01/2021 15:39

Tegoroczne halowe rozgrywki Interhall o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej w kategoriach U12 i U11 rozpoczęte.

W goczałkowckiej hali Henryk Kula osobiście pogratulował pierwszej drużynę, która na parkiecie wywalczyła prawo gry w turnieju półfinałowym. 23 stycznia w Łaziskach Górnych zaprezentuje się zespół APN GKS Tychy, który w zmaganiach zawodników urodzonych w 2009 roku z Podokręgu Tychy, okazał się najlepszy.

Podopieczni Łukasza Piszczka w fazie grupowej grali wprawdzie w kratkę: awansując do finału z bilansem dwóch zwycięstw: 3:0 z LKS Gardawice i 2:0 z MKS Iskra Pszczyna oraz mając na koncie jedną porażkę 1:2 z Unią Bieruń Stary, ale w finale zaprezentowali wysoką formę. Dzięki niej 2:0 pokonali zespół KP GKS Tychy, który po drodze do decydującego o mistrzostwie starcia, wygrał wszystkie mecze grupowe: 3:0 z SPS UKS Wola, 3:0 z Football Project Suszec i 7:0 z Pniówkiem Pawłowice.

Pierwszego gola zespół Grzegorza Włodarskiego stracił dopiero w finale i to bardzo pechowo, bo Krzysztofa Rękasa pokonał... kolega z drużyny. W 2 minucie spotkania finałowego Aleksander Januszko interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do swojej bramki. Próby wyrównania, mimo kilku dobrych okazji nie przyniosły skutku i niewykorzystane okazje się zemściły. W 11 minucie gry (mecze trwały po 15 minut) zawodnik APN GKS Olaf Kopera, wykonując rzut wolny z 7 metra uderzył nie do obrony i postawił pieczęć na awansie.

Nagroda dla najlepszego strzelca turnieju z rąk Prezesa Podokręgu Tychy Piotra Swobody odebrał napastnik wicemistrzowskiej drużyny Bartosz Bartodziej, który zdobył 5 bramek.

Dodajmy, że po wyłonieniu mistrzów Podokręgów, rozegrane zostaną cztery turnieje półfinałowe, a ich zwycięzcy spotkają się 30 stycznia w Olsztynie koło Częstochowy i tam poznanym zdobywców trofeów.