Śląski ZPN

12-latkowie Skry i 11-latkowie Ajaksu zamknęli listę uczestników fazy półfinałowej rozgrywek InterHall o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej

17/01/2021 17:13
12-latkowie Skry i 11-latkowie Ajaksu zamknęli listę uczestników fazy półfinałowej rozgrywek InterHall o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Fot. Michał Nowak

Turniej w Konopiskach zakończył fazę kwalifikacji rozgrywek InterHall o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Reprezentantami Podokręgu Częstochowa w półfinałowych rozgrywkach będą Skra Częstochowa w kategorii U12 oraz Ajaks Częstochowa w kategorii U11.


Dla drużyn Podokręgu Częstochowa droga kwalifikacyjna nie była łatwa. Zaczęła się od preeliminacji z udziałem 15 drużyn, z których wyłoniona szóstka zmierzyła się w ostatecznych zmaganiach zawodników urodzonych w 2009 roku i młodszych. W nich „skrzaki” fazie w grupowej 5:0 pokonały Raków i 1:0 UKS Fair Play Koziegłowy. Następnie w półfinale wygrały 4:0 z LKS Kamienica Polska, a w finale z Płomieniem Częstochowa, po meczu zakończonym remisem 2:2, podopieczni Tomasza Czoka lepiej wykonywali rzuty karne, wygrywając 2:1. W pierwszej serii górą byli bramkarze. Wojtasik ze Skry, który zatrzymał strzał Twardowskiego, a Latenko z Płomienia wybronił uderzenie Musiała. W drugiej serii celnie strzelali Dędek dla Płomienia i Radomski dla Skry, a w trzeciej serii Zawada nie trafił w światło bramki i gdy celny strzał Siudy znalazł się w bramce stało się jasne, że Skra została zwycięzcą.

Dzięki temu: Albert Wojtasik, Jakub Dędruch, Jan Urbański, Hubert Musiał, który z 9 golami został najlepszym strzelcem turnieju, Maksymilian Tatarczyk, Mikołaj Młynarczyk, Igor Siuda i Tymon Radomski, wywalczyli dla Skry awans i będą 23 stycznia w Lublińcu rywalizować z Olimpią Piekary Śląskie i Sporting Football Academy Lubliniec o awans do finału.

Wśród zawodników urodzonych w 2010 roku i młodszych - w tej kategorii także w preeliminacjach wystartowało 15 drużyny - Ajaks również miał trudną drogę do sukcesu. Zespół Dominika Golińskiego po zwycięstwie 2:0 z Płomieniem zremisował 1:1 z Lotem Konopiska. W półfinale 3:0 pokonał Skrę, a w finale ponownie po remisem – tym razem 0:0 – zakończonym meczu z Lotem o awansie do kolejnej rundy rozgrywek musiały zadecydować rzuty karne, z których tylko jeden - wykonany przez Borysa Weżgowca - okazał się skuteczny. To jednak wystarczyło, żeby: Mateusz Gurdak, Igor Janoszka, który okazał się najlepszym strzelcem turniejów eliminacyjnych, Wiktor Wróblewski, Michał Kuś, Franciszek Łuć, Aleksander Mrozik, Karol Wołczyński, Borys Weżgowiec, Maciej Ratman i Olaf Kotlewski mogli się cieszyć z awansu. To znaczy, że przez najbliższe dni będą się oni przygotowywać do rywalizacji z drużynami Sporting Football Academy Lubliniec  i UKS Ruch Radzionków, a stawką sobotnich zmagań w Lublińcu będzie awans do turnieju finałowego.