×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/4904

Jedno zwycięstwo i trzy porażki śląskich drużyn w pierwszym dniu MMP U15 w futsalu

22/01/2021 20:00

Pierwszy dzień Młodzieżowych Mistrzostw Polski U15 w futsalu nie ułożył się po myśli zawodników ze śląskich drużyn. W Górznie tylko jeden z czterech zespołów reprezentujących Śląski Związek Piłki Nożnej sięgnął po zwycięstwo.

Jako pierwszy zaprezentował się zespół GLKS Wilkowice, grający w grupie A z Borem Regut i choć zaczął od gola, strzelonego sprytnym strzałem piętą przez Wiktora Borowicza, to ostatecznie wilkowiczanie przegrali 2:5.

Lepiej poradził sobie, występujący w grupie B, Rekord. W końcówce pierwszej połowy Kacper Pawlus strzelił dwa gole i to wystarczyło, żeby pokonać Polonię Leszno 2:1. Rywale strzelili gola 53 sekundy przed końcem spotkania, a wygrana bielszczan nie była zagrożona.

W grupie C GKS Tychy walcząc z drużyną Red Dragons Pniewy starali się dogonić rywali, którzy prowadzili 2:0 i 3:1. Doprowadzili nawet do wyrównania po dwóch golach Mikołaja Pasternaka i jednym trafieniu Maksymiliana Rozmusa, ale gol stracony na 44 sekundy przed końcem meczu sprawił, że tyszanie przegrali 3:4.

Natomiast w grupie D Gwiazda Ruda Śląska przegrała 1:3 z Garbarnią Kraków. Po bezbramkowej pierwszej połowie w drugiej części meczu krakowianie zdobyli dwa gole i choć Jakub Zdunkiewicz strzelił kontaktowego gola, to rywale odpowiedzieli trafieniem z rzutu wolnego i na 143 sekundy przed końcem meczu przypieczętowali swoje zwycięstwo.

Wszystkie wyniki pierwszego dnia turnieju i terminarz sobotnich spotkań TUTAJ.

Mecze z pierwszego dnia można zobaczyć TUTAJ.