11-latkowie Rekordu sięgnęli po Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej

30/01/2021 20:28

Rozgrywki InterHall o Puchar Śląskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii U11 dobiegły końca. Henryk Kula na ceremonii dekoracji zwycięzców wręczył okazałe trofeum drużynie BTS Rekord, która w turnieju finałowym w Olsztynie koło Częstochowy zaprezentowała się z najlepszej strony.

Zanim jednak podopieczni Mariusza Gąsiora podnieśli w górę okazałe trofeum to kibice na ekranach zobaczyli sporo dobrej piłki halowej. Rywalizacja w półfinałach rozpoczęła się od meczu AP Team Gliwice – UKS Ruch Radzionków, w którym gliwiczanie od dwóch goli Bartosza Wydry rozpoczęli ostre strzelanie. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się jeszcze Jakub Kropielnicki, a w drugiej połowie (grano 2x15 minut) wynik podwyższyli Igor Bezrąk i ponownie Jakub Kropielnicki. Pieczęć na zwycięstwie postawił ten który rozpoczął „bramkobranie” i ustalając rezultat na 6:0 Bartosz Wydra skompletował hat-tricka.

W drugim półfinale bielszczanie zmierzyli się z GKS-em GieKSą Katowice i szybko udokumentowali swoją przewagę golami. Pierwszy padł po uderzeniu Maksymiliana Grabskiego bezpośrednio z rzutu rożnego, a następnie: Łukasz Góral, Konrad Duźniak i Witold Zbytniewski, finalizując akcje ustalili wynik pierwszej połowy na 4:0. Po zmianie stron wprawdzie katowiczanie odpowiedzieli golem, ale królem polowania okazał się Łukasz Góral, który dorzucając dwa trafienia, mógł się po ostatnim gwizdku cieszyć z hat-tricka, wprowadzenie zespołu do finału i zwycięstwa swojej drużyny 6:1.

W meczu o 3 miejsce GKS GieKSa Katowice wygrała 4:0 w każdej połowie strzelając radzionkowianom po dwa gole. Przed przerwą skuteczny był Paweł Gregorowicz, a po zmianie stron efektowną bombą w okienko z dystansu popisał się... bramkarz katowiczan Szymon Keller, natomiast rezultat zamknął Patryk Bajerski, wykorzystując rzut karny.
Także „równe” strzelanie mieliśmy w finale, w którym Rekord 2:0 pokonał AP Team, strzelając po jednej bramce w każdej połowie. Najpierw Konrad Duźniak sfinalizował akcję Łukasza Górala, a po przerwie Maksymilian Grabski po zagraniu Bartosza Nowaka zamknął finał.

Na ceremonii dekoracji wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody. Ponadto drużyny z miejsc od czwartego do drugiego zostały nagrodzone kompletem piłek ufundowanych przez Tadeusza Maziarza. Natomiast mistrz został uhonorowany symbolicznym voucherem ufundowanym przez firmę EFCE, a na koniec ceremonii Henryk Kula wręczył bielszczanom puchar i życzył udanych występów w Warszawie gdzie za dwa tygodnie Rekord reprezentował będzie Śląski Związek Piłki Nożnej w turnieju o Puchar Prezesa PZPN.
Dodajmy, że w ceremonii wręczania medali i nagród Prezesa PZPN wspomagali: Prezes firmy InterHall – sponsora tytularnego turnieju Szymon Kurdziel, Wiceprezesi Śląskiego Związku Piłki Nożnej Jarosław Bryś i Artur Szymczyk, Prezesi Podokręgów: Bytom – Tomasz Wyszyński i Tychy – Piotr Swoboda oraz członkowie Zarządu Śląskiego ZPN: Tomasz Kulczycki, Andrzej Starzyński i Arkadiusz Szymanek oraz reprezentująca Gminę Olsztyn Dyrektor GOSiR-u Edyta Czajkowska.

Wyniki:
Półfinały: AP Team Gliwice - UKS Ruch Radzionków 6:0 (3:0) i GKS GieKSa Katowice - BTS Rekord 1:6 (0:4). Mecz o 3 miejsce: GKS GieKSa - Ruch 4:0 (2:0). Finał: Rekord - AP Team 2:0 (1:0).

BTS Rekord: Adrian Bartz; Maksymilian Grabski, Konrad Duźniak, Bartosz Nowak, Łukasz Góral – Hubert Gąsiorek, Witold Zbytniewski, Mateusz Zioło, Adam Laskoś. Trener Mariusz Gąsiorek.
AP Team Gliwice: Filip Janowiec; Bartosz Wydra, Jan Krzyszkowski, Michał Roczniak, Jakub Porębski – Jakub Kropielnicki, Igor Bezrąk, Kacper Kluk, Maksymilian Kocur, Grzegorz Michalewicz. Trenerzy Mateusz Koleszko i Tomasz Osmólski.
GKS GieKSa Katowice: Szymon Keller; Szymon Gwóźdź, Mikołaj Jałowiecki, Artur Smolik, Paweł Gregorowicz, Krystian Fidler, Borys Kustra, Patryk Bajerski, Jakub Benek. Trener Łukasz Bagsik.
UKS Ruch Radzionków: Dominik Tomiczek; Kacper Kurzok, Szymon Fischer, Wojciech Sobański, Szymon Pawlica, Fabian Wojtacha, Nikodem Mazur, Filip Posmyk. Trenerzy Mariusz Malok i Henryk Sobala.
Sędziowali: Jakub Bałchanowski i Hubert Jary.

Więcej zdjęć z turieju można zobaczyć TUTAJ.