Dwa zwycięstwa i jedna porażka śląskich drużyn w pierwszym dniu MMP w futsalu U14 dziewcząt

5/03/2021 22:04

Z trzech śląskich drużyn uczestniczących w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu w kategorii U14 dziewcząt TS ROW Rybnik i GKS Katowice rozpoczęły rywalizację od zwycięstwa. Natomiast gospodynie turnieju GTW Gliwice doznały porażki.

Gliwiczanki, które jako pierwsze wybiegły na boisko w hali "Sośnica", przegrały w grupie A 0:6 z Ursusem Warszawa. Znacznie lepiej zaprezentowały się rybniczanki, które w grupie B, rywalizując z APD Ekosport Białystok, w 6 minucie spotkania zdobyły dwie bramki. Najpierw Milena Herok po rozegraniu akcji z Oliwią Żółtańską, wpakowała piłkę z bliska do pustej bramki, a 26 sekund później płaski strzał z dystansu Oliwia Żółtańska podwoił rozmiary prowadzenia. Trzecie trafienie było dziełem Roksany Kołek, która w 8 minucie po rozegraniu rzutu rożnego, strzałem z ostrego kąta ustaliła wynik pierwszej połowy. Białostoczanki honorowego gola strzeliły w 21 minucie, dobitką po strzale w słupek, ale na więcej im już jednak zespół TS ROW nie pozwolił i zapisał na swoje konto zwycięstwo 3:1.

W grupie D natomiast obrończynie tytułu wygrały 3:0 z Tęczą Bydgoszcz. W 3 minucie na listę strzelców wpisała się Natalia Kawulka, wykorzystując zamieszanie w polu karnym bydgoszczanek i strzałem z 8 metra zapewniła GKS-owi Katowice prowadzenie. Na kolejną bramkę trzeba było poczekać do drugiej połowy, w której Zuzanna Witek dobitką z 6 metra po strzale Anny Krakowiak w 71 sekundzie po wznowieniu gry podwyższyła wynik. Zuzanna Witek jeszcze w 21 minucie po odegraniu piłki przez Zuzannę Wiechowską z bliska ulokowała piłkę w pustej bramce i postawiła pieczęć na zwycięstwie.

Wyniki pierwszego dnia i program sobotnich spotkań TUTAJ.

Relacje ze spotkań pierwszego dnia TUTAJ.