Śląska Akademia Piłkarska - ŚLAP 2010

Historyczny gol Huberta Gałuszki

16/03/2022 22:45

To był historyczny mecz. Pierwszy raz zespół Śląskiej Akademii Piłkarskiej rozegrał mecz o punkty.

Podopieczni Mateusza Skwiruta, po sześciu miesiącach wspólnych treningów, mogą mówić o udanej inauguracji. Na zakończenie pierwszej kolejki w I Lidze Wojewódzkiej D2 Młodzik, na sztucznej murawie bocznego boiska Stadionu Śląskiego, podejmowali bowiem TS Stal-Śrubiarnia Żywiec i wygrali bowiem 1:0. Gola, który zostanie zapisany w kronikach pod numerem jeden, strzelił w 47 minucie gry Hubert Gałuszka.

Ale po kolei. Od pierwszego gwizdka Krzysztofa Kazimierza rozpoczęła się zacięta rywalizacja, w której więcej dogodnych sytuacji mieli jednak gospodarze. W 17 minucie Hubert Gałuszka, po dalekim wybiciu piłki przez bramkarza Wiktora Błaszczaka pierwszy raz znalazł się w sytuacji sam na sam z Borysem Sygutem, ale bramkarz drużyny z Żywca wygrał ten pojedynek. Poradził sobie także w przedostatniej minucie pierwszej połowy (gra się 2x30 minut) z szarżą Igora Muchy i na przerwę oba zespoły schodziły czekając na instrukcje trenerów jak zdobyć bramkę.

Wskazówki swojego szkoleniowca lepiej zrealizowali zawodnicy Śląskiej Akademii Piłkarskiej i w 47 minucie, po prostopadłym podaniu Adama Sodusia Hubert Gałuszka uciekł obrońcom żywieckiego zespołu i tym razem w sytuacji oko w oko z golkiperem nie dał mu szans na skuteczną obronę. Blisko podwyższenia wyniku był też w 54 minucie Gabriel Zok, ale piłka po uderzeniu z dystansu trafiła w poprzeczkę. Jeszcze w ostatnich sekundach swojej okazji nie wykorzystał Igor Mucha, ale po ostatnim gwizdku nikt już tego nie rozpamiętywał, bo cała drużyna zaczynając od pewnie grające w bramce Wiktora Błaszczaka cieszyła się ze zdobycia trzech punktów.

Śląska Akademia Piłkarska – TS Stal-Śrubiarnia Żywiec 1:0 (0:0)
1:0 – Gałuszka 47 min.
Sędziował Krzysztof Kazimierz (Katowice).
ŚlAP: Błaszczak – Tomala, Michel, Zok – Bladocha, Pańczyk – Gałuszka, Langer, Soduś oraz Komędera, Wójcik, Dzida, Sprownik, Szlązak, Mucha, Kuwak, Kowalczyk. Trener Mateusz Skwirut.
STAL-ŚRUBIARNIA: Sygut – Wnętrzak, Sołtysik, Sobieralski, Węgłowski, Lejawa, Dolniak, Rodak, Bułka oraz Pindel, Boczek, Gąsiorek, Kupczak. Trener Marek Gołuch.

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW POCHODZĄCYCH Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO