Śląski ZPN

12-latkowie Górnika Zabrze i 11-latkowie AP Team Gliwice wywalczyli awans na parkiecie w Rokitnicy

15/01/2021 17:51

Rywalizacja o prawo reprezentowania Podokręgu Zabrze w półfinale Turnieju InterHall o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej zakończyła się zwycięstwem Górnika Zabrze w kategorii U12 i AP Team Gliwice w kategorii U11.


Jako pierwsi na parkiecie hali w Zabrzu-Rokitnicy zaprezentowali się zawodnicy urodzeni w roku 2009 i młodsi. Od początku zmagań było widać, że SKS Gwarek Zabrze i Górnik Zabrze SSA zasługują na miano faworytów i faktycznie starcie tych zespołów w ostatnim meczu zadecydował o mistrzostwie. Na początku rozstrzygającego starcia lepiej prezentowali się zawodnicy Gwarka, którym po zwycięstwie 4:1 z MKS Zaborze i remisie 1:1 z AP Team Gliwice do zajęcia pierwszego miejsca potrzebna była wygrana. Górnik po pokonaniu 5:0 AP Team Gliwice i 9:0 MKS Zaborze dał się dwukrotnie zaskoczyć rywalom, ale podopieczni Grzegorza Zurka i Roberta Romaniuka pokazali charakter. Odrobili bowiem straty, a kontaktowe trafienie Mateusza Łukowskiego i decydując gol kapitana Szymona Matijaka, który doprowadził do remisu 2:2, zapewnił im awans do półfinału.

Igor Szymajda; Raszid Farouni, Marcel Płocica, Mateusz Łukowski, Igor Nolewajka, Aleksander Papierniak, Bartosz Mikołajczyk, Dawid Kardas, Antoni Drężek i Szymon Matijak odebrali z rąk Prezesa Podokręgu Zabrze Jarosława Brysia pamiątkowy puchar oraz medale, a także usłyszeli życzenia udanych występów 23 stycznia w Raciborzu, gdzie zmierzą się z drużyną Stowarzyszenia WSP Wodzisław Śląski i mistrzem Podokręgu Raciborzu.

Dodajmy jeszcze, że podczas ceremonii dekoracji, z udziałem Dyrektor Biura Zarządu Śląskiego ZPN Małgorzaty Sędzimir-Pszowskiej, Członka Zarządu Śląskiego Grzegorz Morkisa i Trenera Koordynatora Śląskiego ZPN Damiana Galei, którzy wszystkim uczestnikom przekazali pamiątkowe medale, wręczone zostały również nagrody indywidualne. Mianem najlepszego bramkarza wyróżniono Filipa Zborowskiego z AP Team Gliwice, a tytułami najlepszych zawodników cieszyli się Marcel Płocica z Górnika oraz Bartosz Ostern z Gwarka. Obaj strzelili po 4 gole i obaj brylowali na parkiecie.

O ile w kategorii U12 na wyłonienie mistrza musieliśmy czekać do ostatniego gwizdka sędziego to w rywalizacji zawodników z rocznika 2010 i młodszych, praktycznie już po przekroczeniu półmetka wszystko było jasne. AP Team Gliwice, który w pierwszym meczu 5:0 pokonał KFA Pyskowice zmierzył się bowiem z Górnikiem Zabrze, mającym za sobą wygraną 3:0 z Concordią Knurów. Gliwiczanie nie pozostawili złudzeń kto ma lepszy zespół i wygrywając 5:1 z zabrzanami, a następnie wygrywając 9:0 z Concordią Knurów, postawili pieczęć na awansie. Trenerzy Mateusz Koleszko i Tomasz Osmólski oraz ich podopieczni: Filip Janowiec; Kacper Kluk, Jan Krzyszkowski, Bartosz Wydra, Jakub Porębski – Grzegorz Michalewicz, Jakub Kropielnicki, Michał Roczniak, Igor Bezrąk wywalczyli więc puchar, medale i prawo gry 23 stycznia w półfinale w Raciborzu z AMM Rapid Wodzisław Śląski i mistrzem Podokręgu Racibórz. Gliwiczanie sięgnęli także po nagrody za wyróżnienia indywidualne. Najlepszym bramkarzem wybrano bowiem Filipa Janowca, a miano najlepszego strzelca i zawodnika podzieli między siebie Jakub Porębski i Jakub Kropielnicki, którzy tak jak kolega z zespołu Bartek Wydra zgromadzili na swoim koncie po 4 trafienia. Wszyscy uczestnicy zostali natomiast udekorowani pamiątkowymi medalami i opuszczali halę w Rokitnicy z poczuciem dobrze spędzonego czasu.

Więcej zdjęć z turnieju można oglądać TUTAJ.