MKP Odra Centrum w fotelu lidera

10/09/2017 10:42

V kolejka rozgrywek HAIZ IV liga – II grupa przyniosła zmianę na pozycji lidera. Zwycięstwo beniaminka MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski 1:0 w wyjazdowym meczu z Unią Racibórz, pozwolił gościom wskoczyć na pierwsze miejsce.

Sobotnie spotkanie nie stało jednak na zbyt wysokim poziomie. Bardzo duży wpływ na taki rozwój sytuacji miał kiepski stan murawy na boisku przy ulicy Srebrnej. Pierwsze 45 minut było tak samo słabe w wykonaniu Unii jak i Odry. Mało było akcji podbramkowych, a strzały można by zliczyć na palcach jednej ręki. W zasadzie oprócz dwóch brutalnych fauli na boisku nie działo się nic godnego uwagi. Do szatni zawodnicy schodzili więc przy wyniku 0:0.

Po przerwie gra znacząco się ożywiła. Był to efekt trafienia Marcina Ośliźloka, który w 58 minucie wykorzystał dogranie Mateusza Sitnika i skierował piłkę do pustej bramki. Gol dla wodzisławian zmobilizował gospodarzy. Od tej pory raciborzanie praktycznie nie schodzili z połowy gości. Ataki Unii były jednak na tyle przewidywalne, że defensorzy Odry, dowodzeni przez doświadczonego Marcina Malinowskiego spokojnie przerywali akcje.

Najbliżej wyrównującego gola gospodarze byli w 85 minucie, kiedy to Jarosław Plewa popisał się „centrostrzałem”. Po jego uderzeniu piłka wylądowało jednak na poprzeczce bramki Mateusza Kuhna. A w doliczonym czasie gry nastawieni na grę z kontry podopieczni Bartłomieja Sochy, mogli podwyższyć rozmiary zwycięstwa. Kolejne wyśmienite zagranie Mateusza Sitnika otworzyło drogę do bramki Damianowi Gabrysiakowi, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Unii, przegrał jednak pojedynek z Mariuszem Kuchtą, ale 3 punkty i tak pojechały do Wodzisławia Śląskiego.

Unia Racibórz – MPK Odra Centrum Wodzisław Śląski 0:1 (0:0)
0:1 – Ośliźlok, 58 min
Sędziował Wojciech Szczurek (Bielsko-Biała). Widzów 300.
UNIA: Kuchta – Czerepak (77. Plewa), Mizia, Łątkowski, Ploch – Prusicki (62 Bartoszewicz), Kapinos,  Remień, Zapotoczny – Woniakowski (77. Chałupiński), Kocot. Trener Łukasz ROGACEWICZ.
ODRA: Kuhn – Lukoszek, Krupiński, Malinowski, Panic – Cichy, Reinhard, Sikorski (60. Zieliński), Ośliźlok (80. Gabrysiak), Cerkowniak (75. Nepelski) – Sitnik (89. Nowakowski). Trener Bartłomiej SOCHA.
Żółte kartki: Czerepak, Łątkowski, Kapinos – Malinowski, Reinhard, Sitnik, Cichy.