Unia Turza Śląska wywalczyła punkt

8/10/2017 22:39

Walczący o wydostanie się ze strefy spadkowej w tabeli III ligi piłkarze Unii Turza Śląska zdobyli jeden punkt za remis 1:1 z Ruchem Zdzieszowice. Tak zakończyła się 11 kolejka.

Dla gospodarzy, który nękają problemy kadrowe, każdy punkt jest cenny. Tym razem trener Józef Dankowski nie mógł skorzystać z Polaka i Dudały, którzy są już po operacji, rehabilitującego się Setlaka. Do nich dołączyli pauzujący za kartki Hanzel i Szymiczek, a Musioł rozpoczął szkolenie do pracy w straży pożarnej i wyjechał do Bydgoszczy. Mimo tych osłabień to właśnie turzanie strzelili pierwszego gola, po sprytnie rozegranym rzucie rożnym. Dariusz Pawlusiński zagrał spod chorągiewki do Domina, a ten z pierwszej piłki odegrał w okolice narożnika pola karnego, skąd wykonawca kornera szybko strzelił i zaskoczył Żurawskiego. Radość gospodarzy z prowadzenia trwała jednak tylko 5 minut, bo po rzucie rożnym wykonanym przez Wieczorka S. Polak, choć główkując z 5 metra nie zaskoczył instynktownie interweniującego Pasia, to leżąc wykonał skuteczną dobitkę i ustalił wynik.

Więcej okazji mieli wprawdzie goście, ale Czapliński nie wykorzystał dwóch okazji sam na sam. W 6 minucie, gdy minął już bramkarza za lekko strzelił bowiem w kierunku świątyni Unii i Staniczek wślizgiem wybił piłkę sprzed linii, a w 45 minucie Paś nogą obronił strzał napastnika Ruchu. Ponadto bramkarz turzan z pomocą słupka w 20 minucie obronił strzał głową Bachora, a Kiliński w 35 minucie z wolnego trafił w poprzeczkę. Gospodarze odpowiedzieli tylko strzałem Musiolika z 18 metra w słupek w 24 minucie. Dlatego po przerwie skoncentrowali się na grze obronnej i próbowali kontrować. W 55 minucie po zagraniu Domina Gładkowski z 13 metra strzelił obok bramki. W odpowiedzi Czapliński główką sprawdził czujność Pasia w 69 minucie, a w 85 minucie Czapliński, po interwencji Pasia, który wślizgiem interweniował na 14 metrze, strzelając z 20 metra w kierunku pustej bramki przestrzelił.

Unia Turza Śląska – Ruch Zdzieszowice 1:1 (1:1)
1:0 – Dariusz Pawlusiński, 8 min
1:1 – S. Polak, 13 min
Sędziował Mateusz Maj (Wrocław). Widzów 200.
UNIA: Paś – Powała, Staniczek, Zarychta, Glenc – Dawid Pawlusiński (69. Okraszewski), Kuczok, Dariusz Pawlusiński, Domin, Musiolik – Gładkowski. Trener Józef DANKOWSKI.
RUCH: Żurawski – S. Polak, Bachor, Kostrzycki, Weremko (80. Zychowicz) – Zapotoczny (83. Rudnik), Kiliński, Czajkowski, Wieczorek (68. Wanat), Sotor – Czapliński. Trener Andrzej POLAK.
Żółte kartki: Okraszewski, Staniczek, Powała – Czapliński, Zapotoczny.