Śląski ZPN

Klasa Okręgowa "ZINA Racibórz-Rybnik" Grupa 3 już ma terminarz

5/07/2019 23:19

Na spotkaniu przedstawicieli drużyny, które w sezonie 2019/2020 grać będą w raciborsko-rybnickiej grupie klasy okręgowej, frekwencja dopisała.


Z 18-zespołowej stawki w sali konferencyjnej raciborskiego Zajazdu Biskupiego pojawili się wysłannicy 16 klubów. Zabrakło jedynie reprezentantów MKS Czerwionka i Polonii Marklowice.

Po przywitaniu zebranych przez Stefana Ekierta, prezesa Podokręgu Racibórz, który będzie prowadził rozgrywki, przyszedł czas na nagrodzenie klubów, które w minionych rozgrywkach okazały się najlepsze w klasyfikacji PRO JUNIOR SYSTEM. Wiceprezes Podokręgu Racibórz Andrzej Starzyński i wiceprezes Podokręgu Rybnik Leszek Brzoza wręczyli symboliczne vochery Mateuszowi Kurcowi z ROW II Rybnik, Danucie Matuszek z Silesii Lubomia i Piotrowi Widerze z LKS 1908 Nędza.

Następnie przyszedł czas na przywitanie w okręgówce beniaminków: Polonii Łaziska i LKS Tworków oraz omówienie regulaminu i przygotowanie terminarza. W oczekiwaniu na zestaw par uczestnicy spotkania z uwagą wysłuchali przedstawionych przez przewodniczącego Kolegium Sędziów Podokręgu Racibórz Zdzisława Matysiaka najistotniejszych zmian w przepisach, które będą obowiązywały w nowym sezonie. Dotyczą one między innymi: zagrania ręką, wznowienia gry od bramki, kartek dla osób funkcyjnych na ławce rezerwowych, rozpoczęcia gry, rzutów sędziowskich, przywileju korzyści w sytuacji gdy zawodnik popełni faul na żółtą lub czerwoną kartkę, miejsca zejścia z boiska zawodnika zmienianego, odsunięcia zawodników drużyny atakującej od muru ustawionego przez zespół broniący, niedozwolonej radości czy przerwy na schłodzenie organizmu.

Nie zabrakło także pytań zarówno dotyczących interpretacji tych nowych przepisów jak i kwestii regulaminu rozgrywek. Członek zarządu Podokręgu Racibórz Gerard Przybyła rozpoczął dyskusję na temat liczby spadkowiczów i złożył wniosek o ograniczenie do samych tylko mistrzów klasy A Podokręgu Racibórz i Podokręgu Rybnik, drużyn, które za rok awansują do okręgówki. W ten sposób przejście z 18-zespołowej klasy okręgowej raciborsko-rybnickiej do 16-zespołowej grupy mogłoby nastąpić już od następnego sezonu.

Głos w tej sprawie zabrał także przewodniczący Komisji Rozgrywek Śląskiego ZPN Marek Gałuszka, który jednocześnie zapoznał działaczy ze zmianami regulaminu Pucharu Polski na szczeblu podokręgu. Poinformował między innymi, że za zdobycie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu zarząd Śląskiego ZPN przewidział nagrodę finansową 2000 złotych; że zarówno na szczeblu podokręgu jak i Śląskiego ZPN obowiązuje zasada "bez dogrywki", czyli wykonywania rzutów karnych bezpośrednio po meczach zakończonych remisem oraz że w pucharowych rozgrywkach dokonywać będzie można 7 zmian, z czego 4 w trakcie drugiej połowy.

A nim echa dyskusji ucichły sekretarz Komisji Rozgrywek Śląskiego ZPN Lesław Mazur przekazał przedstawicielom klubów wydrukowane terminarze rundy jesiennej Klasy Okręgowej "ZINA Racibórz-Rybnik" grupa 3. W pierwszej kolejce 3 sierpnia zmierzą się: Naprzód Borucin - LKS Krzyżanowice, Czarni Gorzyce - GKS Pierwszy Chwałowice, Unia Turza Śląska - MKS Czerwionka, LKS Tworków - LKS 1908 Nędza, Granica Ruptawa - Polonia Marklowice, Unia Racibórz - ROW 1964 II Rybnik, Płomień Połomia - Rymer Rybnik, Silesia Lubomia - Forteca Świerklany i Polonia Łaziska - Dąb Gaszowice.

Cały terminarz rundy jesiennej można zobaczyć TUTAJ.

Zdjęcia ze spotkania można oglądać TUTAJ.