Pierwszy w tym roku mecz w klasie okręgowej za nami

28/02/2021 15:56

Pierwszy w tym roku oficjalny mecz w klasie okręgowej już za nami. Na sztucznej murawie boiska „Kresy” w Chorzowie w zaległym meczu z 14 kolejki rozgrywek Zina Klasa Okręgowa – 1 Grupa Katowice spotkały się drużyny Naprzodu Lipiny i Górnika 09 Mysłowice.

Jako pierwszy z piłkarzy zgłoszonych do rozgrywek w okręgówce na listę strzelców w 2021 roku wpisał się Patryk Fahrenholt, który wykorzystując w 50 minucie gry rzut karny, zapewnił mysłowiczanom prowadzenie.

Na 2:0 podwyższył w 79 minucie Krzysztof Gondzik, a autor pierwszego trafienia w 85 minucie spotkania jeszcze raz – wykorzystując prezent defensywy gospodarzy – posłał piłkę do siatki i postawił pieczęć na zwycięstwie "Kociny" 3:0.

Naprzód Lipiny – Górnik 09 Mysłowice 0:3 (0:0)
0:1 – Fahrenholt 50 min (karny), 2:0 – Gondzik 79 min, 3:0 – Fahrenholt 85 min.
Sędziował Rafał Rokosz.
NAPRZÓD: Borczuch – Gawenda, Grzybowski, Pękała, Kalika – Ociepka (70. Gabrysiak), Rogala, Świerczyna, Pleszak, Szpital (60. Fister) – Palka. Trener Grzegorz Wagner.
GÓRNIK 09: Wołoch – Przybylski, Bundzyło, Kaciczak, Stachoń – Śmigiel, Fonfara, Gondzik (85. Cieślik), Garcia Fernandez (89. Żemlok), Fahrenholt – Jochimczyk. Trener Łukasz Nowak.
Żółte kartki: Pękała, Świerczyna – Gondzik, Cieślik.