Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu U17 w Wilkowicach rozpoczęte

9/02/2024 22:30

W rozpoczętym w Wilkowicach turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu w kategorii U17 zaprezentowały się trzy drużyny reprezentujące Śląski Związek Piłki Nożnej.

Na pierwszy ogień poszła drużyna broniącego tytuł AZS-u UŚ Katowice, która rywalizację w grupie A rozpoczęła od porażki 1:5 z Marcovią Marki, a honorowego gola strzelił dla katowiczan Kacper Musioł.

W grupie B znalazł się natomiast zespół GLKS Sferanet Wilkowice. Gospodarze, których kibice rok temu cieszyli się z brązowego medalu, w pierwszym występie podejmowali Słomniki Warriors. Ku radości swoich sympatyków podopieczni Dominika Kępysa wygrali pewnie 3:1. Listę strzelców otworzył w 5. minucie gry Dawid Fender. Jego śladem poszli Patryk Walczak w 8. minucie i Szymon Habla w 11 minucie (grano 2x12 minut), a po przerwie miejscowi spokojnie utrzymali 3 punkty w garści.

Po tym meczu nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju. Uczestników mistrzostw przywitali prezes GLKS-u Wilkowice Dariusz Wandzel i wójt Gminy Wilkowice Janusz Zemanek, a tradycyjną formułkę „mistrzostwa uważam za otwarte” wygłosił przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN-u Grzegorz Morkis.

Po ceremonii przyszedł czas na kolejne mecze i w grupie C zaprezentowali się bielszczanie, czyli ekipa najbardziej utytułowanego klubu w historii MMP w Futsalu. Dość powiedzieć, że z 13 do tej pory rozegranych mistrzostw w tej kategorii wiekowej Rekord aż 8-krotnie wracał ze złotem, a w latach 2018-2022 pięć razy z rzędu sięgał po tytuł. Rok temu jednak zespół z Cygańskiego Lasu odpadł z walki o medale przegrywając w ćwierćfinale z katowiczanami. W tym roku natomiast trener Andrea Bucciol zapisał w swoim notesie piątkę dla drużyny, która 5:1 pokonała Futsal Wdę Świecie. Gole strzelili: Piotr Wykręt, Patryk Porębski, Jakub Wiertelorz, Jakub Dudek i Kamil Gumółka więc zaostrzył się apetyt na medal…

W sobotę od godziny 8.30 na wilkowickim parkiecie kontynuowane będą rozgrywki w grupach, z których dwie najlepsze drużyny awansują do strefy pucharowej. W niedzielę kibice obserwować już będą bezpośrednią walkę o medale, zaczynając od godziny 9.00, poprzez ćwierćfinały, półfinały, aż po mecze o medale – o 15.00 o brąz i o 16.00 o złoto.