Faworyt nie zawiódł - Unia Turza zdobywa Poltent Puchar Polski Podokręgu Racibórz

18/04/2024 12:54

W rozegranym wczoraj meczu finałowym Poltent Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz Śl.ZPN trzecioligowa Unia Turza Śląska pokonała na boisku w Lubomii miejscową Silesię 3:0. Po raz czwarty w swojej historii, a trzeci raz z rzędu, turzanie sięgnęli po to trofeum!

Przewaga Unii w posiadaniu piłki odzwierciedlała różnicę klas w jakich grają oba zespoły, ale turzanie długo nie potrafili sforsować defensywy gospodarzy i dopiero w 32. minucie po faulu w polu karnym na Przemysławie Brychliku, arbiter podyktował rzut karny, który w gola zamienił doświadczony Mateusz Bodzioch.

Nieco wcześniej dwukrotnie musiał wykazać się debiutujący w bramce Unii Bartosz Szelong, który najpierw sparował przed siebie mocny strzał z rzutu wolnego Macieja Norka, a po chwili na rzut rożny także dobitkę Marcina Chruszcza.

Drugi gol dla turzan padł już na początku drugiej połowy, kiedy to po składnej akcji i podaniu Brychlika do siatki z 12 metrów piłkę skierował Piotr Strączek. Podopieczni trenera Dariusza Kłusa dalej atakowali, w 58. minucie groźnie z dystansu uderzał Strączek, ale tym razem Kamil Kocur obronił jego strzał nogami.

W 74' minucie czujność rezerwowego bramkarza Silesii Karola Bodzionego sprawdził Jakub Zawierucha, ale golkiper gospodarzy nie dał się zaskoczyć.

Aż wreszcie definitywnie o losach tego finałowego starcia w 82. minucie przesądził Mateusz Cywka, który celnym strzałem wykończył solowy rajd Strączka.

Jeszcze w 88. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Michał Mazur i choć pokonał bramkarza to piłkę sprzed linii bramkowej zdołał wybić Marcin Szymiczek. Po chwili arbiter zakończył to finałowe starcie, w którym sensacji nie było, ale gospodarze których grającym Prezesem jest znany z boisk ekstraklasy Mariusz Pawełek, na pewno zasłużyli na słowa pochwały za ambitną postawę.

Turzanie awansowali do dalszych rozgrywek Poltent Pucharu Polski już na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej i w 1/8 zmierzą się w najbliższy wtorek z IV-ligowym ROW-em 1964 Rybnik.

LKS SILESIA LUBOMIA - KS UNIA TURZA 0:3 (0:1)

0 - 1  Mateusz Bodzioch 32. minuta (rzut karny)

0 - 2  Piotr Strączek 47. minuta

0 - 3  Mateusz Cywka 82. minuta

Sędziowali: Bartosz Ochyj (główny), Dariusz Lenort, Krzysztof Kurzydym (asystenci).