Śląski ZPN

Gala z powiewem optymizmu, czyli 100-lecie Odry Wodzisław

19/12/2022 08:57

Podczas uroczystości obchodów 100-lecia Odry Wodzisław nie brakowało rozmów o potrzebie wsparcia dla zasłużonego dla regionu klubu piłkarskiego. Mimo trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się sportowa wizytówka Wodzisławia, włodarze klubu z optymizmem patrzą w przyszłość. Nie brakuje bowiem osób, którym dobro klubu leży na sercu. 


Prezes Odry Wodzisław Śląski Marcin Piwoński odebrał z rąk Prezesa Śl.ZPN i Wiceprezesa PZPN Henryka Kuli okolicznościowy grawerton od Polskiego Związku Piłki Nożnej. Natomiast Prezes Podokręgu Rybnik Andrzej Paulus wręczył grawerton od Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Klub został również obdarowany voucherem na kwotę 1000 złotych oraz workiem piłek. 

- Składam płynące z głębi serca serdeczne życzenia. Dziękuję również ludziom, którzy tworzyli tę piękną historię, a także tym którzy ją dalej tworzą. 14 sezonów w Ekstraklasie, wiele lat wspaniałej historii. Dziękuję także przedstawicielom władzy samorządowej. Cały czas podkreślam, że gdyby nie władze samorządowe, nie byłoby śląskiej piłki. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i mam nadzieję, że uda się Wam pieniądze pozyskać dla ratowania tego klubu - zasłużonego dla polskiej i śląskiej piłki. Naprawdę wierzę, że tę Odrę uratujecie. Wszystkiego najlepszego. - przekazał słowa wsparcia Prezes Henryk Kula. 

- W obecnej sytuacji 3. liga to jest naprawdę wielkie osiągnięcie dla Wodzisławia, na dzisiaj jeśli chodzi o budżet. Życzę Wam tego, żeby się utrzymać i aby prężnie działać. Ten region potrzebuje piłki na szczeblu centralnym. A z mojej strony, jeśli chodzi o Podookręg, zrobimy wyjątek z okazji 100-lecia i ten finał Pucharu Polski zrobimy na Odrze.  Aby znowu zrobić wielkie święto na Bogumińskiej i finał Poltent Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik tego sezonu zagramy na Odrze. - dodał Prezes Andrzej Paulus. 

- Cudowna wiadomość. - cieszył się Prezes Odry Marcin Piwoński. Nie była to zresztą jedyna niespodzianka, którą przekazali goście imprezy. Deklaracje wsparcia padły także z ust wieloletniego Prezesa Odry Wodzisław Śląski, a obecnie Radnego Powiatu Ireneusza Serwotki. - Proponuję w najbliższym czasie zrobić spotkanie robocze, podczas którego będziemy mogli zasiąść do rozmów, jak można pomóc klubowi. Ja chętnie wezmę w nim udział, jeśli tylko będzie taka wole ze strony władz klubu. Wielu osobom dobro Odry leży na sercu i jesteśmy w stanie zrobić wiele dobrego - powiedział. 

Podczas uroczystej kolacji w Restauracji "Chata Staropolska" w Mszanie słowa wsparcia do włodarzy Odry skierowali także m.in. Senator RP Ewa Gawęda, Poseł na Sejm RP Krzysztof Gadowski, Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Jarosław Szczęsny - w imieniu Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, Przewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego Adam Krzyżak, Przewodniczący Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego Dezyderiusz Szwagrzak, Radny Miasta Wodzisław Śląski Łukasz Chrząszcz, Przewodniczący Rady Dzielnicy Stare Miasto Alojzy Szymiczek. 

Pełnię zaangażowania zadeklarowali także trener Piotr Hauder wraz z drugim trenerem Bartłomiejem Sochą. - Zrobimy wszystko, aby po każdym meczu kibice mogli powiedzieć, że drużyna dała z siebie wszystko i walczyła. Nie może być tak, by kibice wychodzili ze stadionu rozgoryczeni, że drużyna nie ma charakteru. Tego nie chcemy. Naszym zaangażowaniem będziemy zarażać drużynę. Wierzę, że wszyscy jesteśmy w stanie dokonać rzeczy wielkich. - podkreślił trener Hauder, któremu powierzono tę funkcję pod koniec października. 

 

- Patrzymy optymistycznie w przyszłość, aby nowe stulecie, w które wchodzimy, przyniosło nam dużo sukcesów organizacyjnych i sportowych. Wierzymy, że razem z kibicami, zawodnikami, trenerami, działaczami i wszystkimi ludźmi dobrej woli, którzy dzisiaj się tutaj pojawili, będziemy mogli patrzeć na Odrę jako na klub, który przyszłościowo będzie Dumą Wodzisławia Śląskiego. Razem z miastem, razem z kibicami, z wszystkimi ludźmi, którym dobro tego klubu leży na sercu. - podkreślał Prezes Odry Marcin Piwoński.  

Uroczysta kolacja wieńczyła obchody 100-lecia Odry Wodzisław. W sierpniu kibice hucznie świętowali wraz z byłymi zawodnikami i działaczami klubu przy Bogumińskiej. Oprócz meczów, zorganizowano także wielki piknik, podczas którego każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Śląski Związek Piłki Nożnej także miał w tych uroczystościach swój udział. Daliśmy sporo radości najmłodszym, którzy mogli skorzystać bogatej strefy animacji, spróbować swoich sił w Talentiadzie i zagrać w naszym miasteczku piłkarskim. Wodzisław Śląski był jednym z przystanków naszej Akcji Lato. Relację możecie zobaczyć poniżej. 

Galerię zdjęć z uroczystości znajdziecie TUTAJ