Śląska Akademia Piłkarska - ŚLAP 2010

Udana inauguracja sezonu

19/08/2022 11:13

Zawodnicy Śląskiej Akademii Piłkarskiej U13 na zakończenie letniego obozu przygotowawczego w Wiśle, udanie zainaugurowali sezon w I lidze wojewódzkiej D1 Młodzik. W meczu 1. kolejki wygrali wyjazdowy mecz z UKS-em Lisek w Milówce 2:1. 

 


Zgrupowanie w Wiśle trwało 5 dni. Zawodnicy rozpoczęli je od udanego meczu kontrolnego z Kuźnią w Ustroniu. Zajęcia w Ośrodku "'Start" zainaugurowano zajęciami regeneracyjnymi. Planem na trzy dni były po dwa treningi dziennie z dodatkowym treningiem motorycznym. Poranną pierwszą jednostką zajęć była aktywacja na bieżni. Dni kończyły się zajęciami wyciszającymi z elementami regeneracji. Obóz uzupełniały elementy zabawy, relaks w basenie, warsztaty integracyjne, gra miejska. 

- Mieliśmy wtedy możliwość zaobserwowania naszych zawodników z nieco innej strony. Podczas bardzo ciekawej gry miejskiej z finałem pod skocznią w Wiśle, dostrzegliśmy więcej indywidulanych cech. W nieco innych okolicznościach niż boiskowe, chłopcy zachowywali się zupełnie inaczej - podsumowuje letnie zgrupowanie trener Mateusz Skwirut. 

Sztab szkoleniowy miał sporo czasu na wspólną analizę zajęć. - Wieczorami omawialiśmy każdy dzień. Mieliśmy sposobność przyjrzeć się dokładnie drużynie podczas zajęć. Na zakończenie zgrupowania chłopcy wypełnili ankietę obozową. Dała nam sporo informacji zwrotnej - dodaje trener. 

Dopełnieniem realizowanego programu było rozegranie meczu 1. kolejki w I lidze wojewódzkiej D1 Młodzik. ŚlAP U13 wygrał z UKS-em Lisek w Milówce 2:1. - Obie bramki padły zgodnie z realizowanymi założeniami podczas obozu i to chyba najlepsze podsumowanie efektywności naszego zgrupowania - puentuje Mateusz Skwirut. 

Warto jednak dodać także odczucia uczestników obozu. - Super było. Bardzo nam się podobało. Treningi i trenerzy naprawdę byli super - mówią zgodnie młodzi piłkarze. Atmosferę obozu można zresztą zobaczyć w naszym nowym filmie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy! 

 

Galeria zdjęć z obozu TUTAJ

Sponsor techniczny Śląskiej Akademii Piłkarskiej - ŚLAP

        przedstawiciel marki