Świadczą o tym między innymi słowa prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza, który prosto z serca, jako były zawodnik bokserskiej sekcji jubilata, przekazał działaczom, trenerom, zawodnikom oraz kibicom "zielonych" podziękowania, a także najlepsze życzenia i pamiątkowy grawerton.
A kiedy przebrzmiały już echa wystąpień samorządowców i polityków, podkreślających, że w 1980 roku Szombierki zdobyły mistrzostwo Polski, a teraz są na dobrej drodze do mistrzostwa IV ligi, przyszła kolej na uhonorowanie tych, którzy najbardziej przyczynili się do sukcesów oraz odbudowania klubu. Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a jednocześnie członek zarządu PZPN Henryk Kula w towarzystwie prezesa Podokręgu Bytom Tomasza Wyszyńskiego wyróżnił: Sebastiana Budzana i Rafała Kolanę Brązowymi Honorowymi Odznakami PZPN oraz Antoniego Czerniakiewicza, Andrzeja Kajzera i Wiesława Surlita Złotymi Honorowymi Odznakami PZPN, a Stanisław Cygan, Zenon Lissek i Henryk Peszke otrzymali Brązowe Medale Za Wybitne Osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej".
Ponadto Brązowe Honorowe Odznaki Śląskiego Związku Piłki Nożnej odebrali: Bożena Chmielewska, Magdalena Górecko, Klaudiusz Kadzimierz, Marek Kopiec, Jarosław Kubiak, Sebastian Pfajfer, Irena Szulc i Marcin Zwolański. Srebrne Odznaki Honorowe Śląskiego Związku Piłki Nożnej przyznano: Jerzemu Bąkowi, Marcinowi Czernikowi i Krzysztofowi Woźniakowi, a Złote Honorowe Odznaki Śląskiego Związku Piłki Nożnej zawisły w klapach marynarek: Tomasza Buczyka, Piotra Buli, Jacka Gorczycy, Damiana Grabki i Arkadiusza Kołtona.
- Wasz jubileusz stanowi wigilię 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej - powiedział Henryk Kula. - Chcę złożyć serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy tworzyli historię Szombierek i dbają dzisiaj o rozwój klubu za pracę dla dobra wspólnego. Wierzę, że dzięki szkoleniu młodzieży wychowacie takich kolejnych zawodników, jak 17-letni Jakub Kamiński, który gra w ekstraklasie w barwach... Lecha Poznań. Jego nie udało się wam zatrzymać, ale jeżeli nadal tak będziecie pracować z najmłodszymi to kolejni wychowankowie wprowadzą zespół na szczebel centralny i tego wam życzę na progu nowego stulecia. Pamiętajcie, że praca z młodzieżą daje największą radość więc w myśl powiedzenia: gdy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat dajcie radość następnym pokoleniom.
Swoje wystąpienie Henryk Kula zakończył wręczeniem jubileuszowego grawertonu, wraz z którym w ręce włodarza Szombierek Tomasza Buczyka trafił symboliczny voucher na sprzęt sportowy.
Także Podokręg Bytom uhonorował zasłużonych działaczy Szombierek, a Złote Honorowe Odznaki Podokręgu Bytom wręczone przez Prezesa Honorowego Juliana Rakoczego i Tomasza Wyszyńskiego otrzymali: Tomasz Buczyk, Andrzej Kajzer, Grzegorz Kapica, Janusz Kluge, Arkadiusz Kołton, Marek Kopiec i Ireneusz Krupanek.
A po części oficjalnej prowadzący konferansjerkę redaktor Jacek Błasiak od wielu lat będący spikerem na stadionie Szombierek, w anegdotach, legendach i autentycznych wydarzeniach przybliżał sylwetki najbardziej zasłużonych zawodników "zielonych". O swoich boiskowych czasach opowiadali między innymi: Henryk Peszke z drużyny, która w 1965 roku zdobyła wicemistrzostwo Polski, Wiesław Surlit mistrz Polski z 1980 roku, Grzegorz Kapica król strzelców sezonu 1980/1981 oraz legendarny pomocnik Szombierek Zenon Lissek, który podkreślał, że rodzinna atmosfera tego klubu stanowiła magnes silniejszy niż możliwość zdobycia sławy i pieniędzy gdzie indziej. - Czasem myślę, że gdybym odszedł z Szombierek może bardziej wykorzystałbym swój piłkarski talent, ale na pewno nie żałuję - stwierdził Zenon Lissek, życząc na koniec swoim następcom tego czego życzyli im wszyscy zebrani w Rezydencji Luxury Hotel.
Więcej zdjęć z uroczystości można oglądać TUTAJ.