ANDRZEJ SZŁAPA SELEKCJONEREM REPREZENTACJI POLSKI W BEACH SOCCERZE

31/03/2024 09:03

Doskonale znany Kibicom w naszym regionie Andrzej Szłapa został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w beach soccerze. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Urodzony 19 czerwca 1975 roku Andrzej Szłapa jako zawodnik zdobył doświadczenie w każdej odmianie piłki nożnej.

W futbolu jedenastoosobowym przywdziewał koszulki między innymi GKS-u Tychy, Polonii Bytom i Podbeskidzia Bielsko-Biała. W futsalu jako zawodnik Clearexu Chorzów pięć razy cieszył się z Mistrzostwa Polski, grał także dla Wisły Kraków (Puchar i Superpuchar Polski) oraz Rekordu Bielsko-Biała (Mistrzostwo i Puchar Polski).

W kadrze narodowej rozegrał 87 spotkań, zdobywając 48 bramek. W 2001 roku wziął z nią udział w turnieju finałowym Mistrzostw Europy.

W beach soccerze największe sukcesy notował z Clearexem, z którym wywalczył trzy Puchary Polski i trzy wicemistrzostwa kraju.

Jako szkoleniowiec Andrzej Szłapa pracował w futsalowych klubach: Rekordzie Bielsko-Biała, Clearexie Chorzów oraz GKS Tychy. Z bielszczanami zdobył pięć tytułów mistrza kraju, po mistrzostwa sięgał także jako trener drużyn młodzieżowych.